Matchmaking.ee tutvumisagentuur > blogi  > Miks kardavad mehed suhtes draamat?
Mees

Miks kardavad mehed suhtes draamat?

Paljusid naisi tõmbab mees, kes on emotsionaalselt suletud, samal ajal domineeriv ja arrogantne saates väga segaseid sõnumeid. Need naised on suhtes puutunud kokku sellega, et partner tõmbub keerulises ja väljakutsuvas olukorras endasse: sulgeb ennast kogu maailma eest, poeb enda pealtnäha turvalisse urgu ja surub alla kõik üleskerkinud emotsioonid.

Miks tahab mees tunnete keerises põgeneda omaette olemisse, eemale ebameeldivast pingest ja emotsioonide keerisest?

Tuntud suhtenõustaja John Wineland on öelnud, et naine otsib ühendust, kuid mees otsib rahu ja vabadust. Pinge, emotsioonide laviin ja tüliolukord on mehe närvisüsteemi jaoks kurnav, kuna nende soov on kogeda rahu. Pingelisel hetkel soovivad mehed tihti pugeda enda urgu, et vaikuses ja rahus taastada enda närvisüsteem. Naine seevastu otsib ühendust – tema sooviks pingelisel hetkel pigem asjad selgeks rääkida, tema ei soovi eemalduda üksindusse kui õhus on teemad, mis pole leidnud lahendust, selgitust.

Miks on meestel nii raske olla haavatav?

Mehed kardavad olla haavatavad, nad kardavad naise ees nutta, kuna see võib olla märk, et nad on nõrgad ja saamatud. Ühiskonnas on naiselikud kvaliteedid hinnatud nõrkuse sümboliks ja kõik mehelik esindab tugevust. See alateadlik uskumus mõjutab iga meest sel hetkel, kui temas tärkab mõni haavatav emotsioon, olgu selleks kurbus, hirm saada eemale tõugatud või häbi. Kui mehel pole ühendust enda naiselikkusega, siis on tal väga raske mõista, teadvustada ja aktsepteerida nii endas kui naises tärkavaid emotsioone. Sel hetkel, kui mees hakkab julgema otsa vaatama enda emotsioonidele, ei hirmuta teda enam ka naise emotsioonid. Mees, kes kardab, väldib ja teeb maha naise emotsionaalsust, ei austa naiselikku avaldust ei naises, ei iseendas. Mehel tuleb vabastada uskumus, et naiselikud kvaliteedid sümboliseerivad nõrkust, kuna see on illusioon. Mees, kes suudab naise ees nutta, kaotamata oma mehelikku teadlikkust, kohalolu, puudutab naist sügavalt.

Mis põhjusel on meestel nii raske mõista oma emotsioone?

Selline mõistmatus, arusaamatus juhtub siis, kui mehes pole naiselikkus ja mehelikkus balansis. Meestel on tihti kogu energia mõistuse tasandil ja seetõttu on kehatundlikkus poolik ning emotsioone on raske tajuda. Kui mees on ebaküps naiselike kvaliteetide pealt, on ta enamasti ebaküps ka oma mehelikkuses. Ebaküps mehelikkus projitseerib oma emotsioonid partnerile, sellisel juhul naine väljutab emotsioonid ka mehe eest. Kui naine vastab emotsiooniga, võib ta tuua välja mehe allasurutud emotsiooni. Nendel meestel võib olla vabastamata haigetsaamine, valu ja lahustamata viha naiste osas. Süda on vabastamata valust suletud, nii enda naiselikule poolele st emotsioonidele, kui ka partneri emotsioonidele.

Näitleja Justin Boldoni esitab oma TEDtalkis väljakutse meestele. Ta kutsub üles mehi kasutama oma tugevust ja julgust selle jaoks, et liikuda sügavamale iseendasse ja avastada oma südame kvaliteete. Mulle meeldib see mõte, kuna ta kutsub läbi küpse mehelikkuse vaatama otsa naiselikkusele. Jah, mehed on julged, kuid kas nad on „piisavalt mehed“ selle jaoks, et:

  • olla haavatavad, tundlikud;
  • küsida teiselt mehelt abi, kui selleks tekib vajadus;
  • väljendada oma kurbusest või rõõmu läbi pisarate;
  • päriselt kuulata oma naist;
  • märgata oma naise ahastust või südamest pärinevat valu;

Kui mees suudab küpsel tasandil väljendada oma naiselikkust – olla haavatav, tundlik, küsida abi, nutta -, liigub ta automaatselt küpsema mehelikkuse väljenduse poole, räägib tuntud seksuoloog Andrew Barnes. Seega naiseliku, õrnema, romantilisema poole pealt küps mees, on ka automaatselt küpsem oma meheliku väljenduse koha pealt. Kui mees aktsepteerib enda naiselikku pool, suudab ta suhtes saada hakkama ka naise emotsionaalsusega ega projitseeri enda emotsioone naisele.

Share

Tags: